Drukarka dla studenta? -Wybierz najlepszą!

18-05-2018

Drukarka to bardzo przydatne urządzenie dla każdego studenta. Pozwala zaoszczędzić czas i pieniądze, nie wspominając już o wygodzie i dostępności 24 godziny na dobę. Zanim jednak zdecydujesz się na zakup drukarki do domu, sprawdź, jakie funkcje powinno posiadać studenckie urządzenie.

Niski koszt eksploatacji

Znalezienie taniej drukarki to w dzisiejszych czasach nie problem. Trudniej jest kupić urządzenie w dobrej cenie z jednoczesnym niskim kosztem eksploatacji. Sprzęt bowiem to jedno, bardzo istotna jest także cena tuszów i tonerów, które potrafią kosztować nawet tyle, co sama drukarka. Dobrym rozwiązaniem w przypadku studentów jest więc znalezienie takiego modelu, do którego łatwo dostaniemy tańsze i często pojemniejsze zamienniki.

Jeśli kupujemy drukarkę atramentową, dobrze jest wybrać wersję z oddzielnymi wkładami na poszczególny kolor atramentu. Dzięki temu nie będziemy musieli za każdym razem wymieniać wszystkich pojemników, tylko każdy z osobna, co pozwoli zaoszczędzić sporo pieniędzy na kserowanie, książki i zeszyty.

Jeśli natomiast zdecydujemy się na laser, pamiętajmy, że najlepiej finansowo sprawdza się on w druku czarno – białym. Z kolorem może się okazać dla studenta za drogo.

Druk dwustronny

Funkcja, która może przydać się studentom, to duplex, czyli drukowanie dwustronne. W ten sposób można oszczędzić na zużyciu papieru, a do tego łatwiej będzie utrzymać porządek w notatkach – im mniej kartek, tym mniejszy chaos.

Łączność bezprzewodowa

Warto też zwrócić uwagę na możliwości podłączenia urządzenia do komputera. Poczciwy kabel USB to w dzisiejszych czasach za mało. Atrakcyjną funkcją jest możliwość połączenia drukarki bezprzewodowo poprzez Wi-Fi lub Bluetooth. To rozwiązanie pozwala także na drukowanie materiałów nie tylko z komputera, ale też laptopa, tabletu czy smartfona. Poza tym bezprzewodowa łączność umożliwia usytuowanie urządzenia w dowolnym miejscu, co może mieć znaczenie w przypadku niewielkich pokojów studenckich.

Łatwość obsługi

Dla studenta liczy się szybkość i prostota obsługi. Dobrym pomysłem jest więc zakup drukarki z panelem sterującym i wyświetlaczem LCD. Te udogodnienia pozwolą sterować urządzeniem z poziomu samej drukarki bez konieczności włączania komputera.

Ksero i skaner

Obecnie coraz więcej osób wybiera urządzenia wielofunkcyjne, których ceny są bardzo atrakcyjne. Jest to idealne rozwiązanie także dla studentów, którzy nie tylko dużo drukują, ale przede wszystkim kserują i skanują. Połączenie wielu funkcji w jednym sprzęcie pozwala zaoszczędzić czas i pieniądze, a do tego zapewnia użytkownikowi maksimum wygody. Tego typu sprzęt sprawdzi się podczas niejednej sesji.