Przegląd drukarek z funkcją AirPrint

12-02-2020

Technologia rozwijana jest i udoskonalana w zawrotnym tempie, dlatego coraz ciężej nadążyć z nowościami pojawiającymi się na rynku. Wszelkie urządzenia wyposażane są w nowe funkcje, jednak nie wszystkie są proste do zrozumienia. Również wśród drukarek i urządzeń wielofunkcyjnych możemy spotkać nowoczesne rozwiązania. Jedną z nowszych rozwiązań jest drukarka z AirPrint. Początkowo pomysł został wymyślony i wprowadzony na rynek przez firmę Apple, ale z czasem inni producenci urządzeń drukujących zaczęli zamieszczać w nowszych modelach tę funkcję.

Drukarka przenośna atramentowa HP

 

Co to AirPrint?

 

W celu przybliżenia, co to AirPrint i do czego jest wykorzystywane, warto wspomnieć, że nie ma konieczności instalowania sterowników, które umożliwiałyby drukowanie. Wystarczy po prostu wysłać polecenie druku z dowolnego urządzenia. Posiadają one specjalną aplikację, która została wbudowana w system urządzenia. Drukarki z AirPrint mają możliwość bezprzewodowego łączenia z urządzeniem, z którego użytkownik chce wykonać wydruk, co sprawia, że są bardzo wygodne. Umożliwiają one nie tylko bezprzewodowe podłączenie do komputera, ale również do urządzeń mobilnych, jak na przykład telefon. Urządzenia posiadające funkcję AirPrint wyposażone są często również w szereg przydatnych funkcji, jak łatwe wykrywanie, automatyczny wybór rodzaju papieru i opcje wykończenia klasy korporacyjnej. Drukarki wyposażone w tę funkcję umożliwiają wykonanie wydruków pełnej jakości z komputera stacjonarnego, laptopa, a także urządzeń mobilnych, jak tablety i smartfony. Umożliwiają one drukowanie wszystkich rodzajów plików - od zdjęć po zwykłe dokumenty tekstowe i arkusze kalkulacyjne.

 

Jaką drukarkę z funkcją AirPrint kupić?

 

W ofercie sklepu internetowego magusz.com.pl w Warszawie można znaleźć bogaty wybór drukarek z AirPrint od renomowanych producentów dostępnych w przystępnych cenach. Wśród nich dużym powodzeniem cieszą się takie modele, jak drukarka wielofunkcyjna HP DeskJet 2620, urządzenie wielofunkcyjne laserowe mono HP LaserJet Pro MFP M227fdw czy drukarka atramentowa HP OfficeJet 202 Mobile Printer. Ponadto w ofercie dostępnych jest wiele innych urządzeń z funkcją AirPrint, spośród których w zależności od potrzeb i indywidualnych preferencji można wybrać spośród drukarek atramentowych, laserowych czy urządzeń wielofunkcyjnych - zarówno kolorowych, jak i monochromatycznych. Drukarki z AirPrint to nie tylko dobre rozwiązanie dla domu, ale także biur czy wielkich firm, co pozwoli na drukowanie dokumentów nie tylko w sposób wygodny i prosty, ale również szybki.